Kampania profrekwencyjna
REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"
Przygotowania
Nasze działania były skierowane do szkolnej młodzieży ale także do ich rodziców, opiekunów. Do głosowania zachęcaliśmy poprzez wywieszenie plakatów z zachęcającymi hasłami. Dodatkowo w naszej szkole wywieliśmy plakaty, które dotarły do naszej szkoły 20 maja. Naszym wsparciem byli nauczyciele oraz koledzy. Pomagali nam organizacji kampanii. Dzięki temu w krótkim czasie byliśmy w stanje przeprowadzić dużą kampanie profrekwencyjną.
Przeprowadzenie kampanii
Przeprowadzaliśmy działania od początku maja do dnia wyborów - 21 maja. Nasze działania głównie obejmowały szkołę ale dzięki pomocy kolegów udało nam się trafić do społeczności spoza szkoły np. rodzin. Oprócz wywieszania plakatów z hasłami i informacjami, zachęcaliśmy społeczność do korzystania z serwisów takich jak Latarnik Wyborczy. Uświadamialiśmy innych jak wiele znaczy jeden głos, jak ważne jest głosowanie oraz jak ważna i pożyteczna jest Unia Europejska. Dzięki temu pokazaliśmy społeczeństwu, że wybory to bardzo istotna sprawa i warto w niej uczestniczyć. Zaskoczyła nas reakcja społeczeństwa, wielu wyraziło zaainteresowanie wyborami i zadeklarowało obecność na prawyborach. Największym wyzwaniem było dla nas przeprowadzenie skutecznej kampanii, w krótkim czasie. Nie wiedzieliśmy czy uda nam się ze wszystkim zdążyć.
Lekcja o Parlamencie Europejskim
Niestety ze względu na brak czasu i zamieszanie w naszej szkole nie udało nam się zoorganizować tego typu lekcji.
Rezultaty
Rezultaty nas bardzo zaskoczyły, byliśmy zdziwieni jak dużo osób oddało głos na symulacji - aż 54%. Najlepiej wyszła nam organizacja, wszystko było idealnie zaplanowane i wykonane.
Przy organizacji następnej kampanii na pewno zaczniemy ją organizować wcześniej, by trafić do większego grona odbiorców. Postaramy się wykorzystać więcej materiałów i źródeł.
Brak dodanych komentarzy.
Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś