KAMPANIA PROFREKFENCYJNA W BIECKIEJ JEDYNCE
REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"
Przygotowania
Nasze działania zachęcające do głosowania skierowaliśmy głównie do uczniów klas VI -VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Wspólnie zdecydowaliśmy jakich zadań się podejmiemy by zorganizować kampanię profrekwencyjną w naszej szkole. Następnie podzieliliśmy się na grupy.
Przeprowadzenie kampanii
Przed wyborami rozwiesiliśmy plakaty promujące wybory do Parlamentu Europejskiego w naszej szkole przesłane przez Organizatorów programu Centrum Edukacji Obywatelskiej Młodzi Głosują. Wybraliśmy grupę uczniów z naszej drużyny, która przed wyborami odwiedziła każdą klasę informując o naszej akcji, jej celu, terminie wyborów oraz zachęcała do brania w nich udziału. Uczniowie nie zapomnieli uświadomić kolegom, że podczas realizacji programu Młodzi Głosują obowiązuje nas zasada neutralności politycznej, że jest to akcja edukacyjna i obywatelska zachęcająca wyłącznie do udziału w wyborach.
Lekcja o Parlamencie Europejskim
W dniu 21 maja odbyła się lekcja - Czym zajmuje się Parlament Europejski?. Lekcje przeprowadziła pani Agnieszka Żegleń w klasie III b gimnazjum w oparciu o scenariusz otrzymany od organizatorów programu Młodzi Głosują. W lekcji uczestniczyło ok. 20 osób.
Rezultaty
Nasze działania odniosły chyba zamierzony skutek o czym świadczy wysoka frekwencja podczas Młodzieżowych Wyborów do Parlamentu Europejskiego w naszej szkole.
W przyszłych wyborach moglibyśmy w naszą akcję zaangażować nie tylko społeczność naszej szkoły ale też i lokalną, naszego miasta.
Brak dodanych komentarzy.
Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś