Kampania profrekwencyjna i lekcja o PE dla klasy 8

REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"

Dodano: 24.05.2019

PUNKTY: 0

0

0

Przygotowania

W ramach mających się odbyć wyborów zaplanowałyśmy przeprowadzenie lekcji dotyczących Parlamentu Europejskiego. lekcje miały się odbyć w klasie 8 i klasach III -cich gimnazjum. Podzieliłyśmy się na dwa zespoły. Jeden z zespołów miał przygotować lekcję dla uczniów gimnazjum. Niestety, musieliśmy z niej zrezygnować ponieważ w zaplanowanym terminie uczniowie uczestniczyli w odbywających się w pobliskich szkołach Dniach Otwartych.Nasza lekcja była przygotowana dla uczniów klasy 8 szkoły podstawowej. Wykorzystałyśmy scenariusz przygotowany przez CEO pt. " Czym zajmuje się Parlament Europejski?". Laura zajęła się wykonaniem prezentacji multimedialnej, mającej ułatwić uczniom zrozumienie tematu. Natomiast Iwona i Emilia zajęły się przygotowaniem reszty niezbędnych materiałów oraz dopracowaniem szczegółów. We wszystkim wspierała nas i rozwiązywała wszelkie wątpliwości pani Anna Kuśnierz. Mogłyśmy liczyć na cenne podpowiedzi i rady.

Przeprowadzenie kampanii

Działania były przeprowadzane w poniedziałek 20 i wtorek 21 maja 2019 r. . W ramach kampanii profrekwencyjnej przeprowadziłyśmy m. in. lekcję o Parlamencie Europejskim w klasie 8 szkoły podstawowej. Wywiesiłyśmy także w całej szkole plakaty informacyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Chodząc po klasach, zachęcałyśmy uczniów do głosowania i informowaliśmy o terminie wyborów i obowiązujących przy nich zasadach. Wszyscy bardzo zainteresowali się nadchodzącymi wydarzeniami i chcieli wziąć w nich udział.

Lekcja o Parlamencie Europejskim

W poniedziałek 20 maja 2019 r. na lekcji wiedzy o społeczeństwie odbyła się lekcja o Parlamencie Europejskim dla klasy 8 szkoły podstawowej. Korzystałyśmy z podpowiedzi zawartych w scenariuszu "Czym zajmuje się Parlament Europejski?". Uczniowie byli bardzo zainteresowani i zaangażowani.z zapałem wykonywali infografiki na temat europosłów i ich kadencji, tak aby zawierały one jak najwięcej ważnych i ciekawych informacji, za co zostali nagrodzeni piątkami i plusami. W lekcji wzięło udział 21 osób, czyli cała klasa z wyłączeniem dziewczyn zajmujących się prowadzeniem lekcji. W lekcji uczestniczył także nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, koordynator działań zespołu.

Rezultaty

Wiele osób zainteresowało się naszymi działaniami. Z akcją informacyjną udało nam się dotrzeć do wszystkich posiadających w naszej szkole czynne prawo wyborcze uczniów. Bardzo ucieszyła nas aktywność i zaangażowanie wszystkich uczniów na prowadzonej przez nas lekcji. nasi koledzy wręcz domagali się przeprowadzenia kolejnej lekcji. Przy organizacji kolejnej kampanii poszerzyłybyśmy zasięg naszych działań, aby dotrzeć z informacją do szerszego kręgu odbiorców i zainteresować udziałem w wyborach oraz samym Parlamentem Europejskim więcej osób.

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś