Idź na wybory!
REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"
Przygotowania
Przygotowaliśmy plakaty oraz mapki myślograficzne nt. wyborów oraz funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Rozwiesiliśmy plakaty informujące o konieczności brania udziału w wyborach w Kąciku III LO, w którym nasi koledzy i koleżanki spędzają przerwy. W realizowaniu naszych zadań wspierał nas nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. Przeprowadziliśmy kampanię profrekwencyją w klasach - w każdej klasie omówiliśmy mapę myślograficzną.
Przeprowadzenie kampanii
Zaplanowane działania przeprowadzaliśmy od 16 maja, kiedy to przygotowaliśmy mapki myślograficzne i wchodząc na lekcje omawialiśmy je w każdej klasie pierwszej i drugiej LO - trwało to ok. 3 minuty. Koledzy i Koleżanki byli zaskoczeni informacjami znajdującymi się w sketchnotkach, zadawali pytania na przerwach nauczycielowi oraz nam. Przy przeprowadzeniu kampanii współpracowaliśmy z nauczycielami i kolegami z innej klasy. Wyzwaniem okazało się wyjaśnianie, że wybory do Parlamentu Europejskiego są równie ważne, jak te, które odbywają się do parlamentu krajowego.
Lekcja o Parlamencie Europejskim
Lekcje zostały przeprowadzone w klasach, które realizują przedmiot wiedza o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym.Wybraliśmy scenariusz: "Czym zajmuje się Parlament Europejski?" Wzięło w niej udział 59 uczniów. Zajęcia zrealizowano w czwartek i piątek - 16-17 maja 2019r.
Rezultaty
Udało nam się dotrzeć do wszystkich uczniów naszego liceum oraz do nauczycieli. Udało nam się w sposób jasny i klarowny wytłumaczyć zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz przedstawić celowość jego istnienia oraz ogromny wpływ PE na politykę wewnętrzną w naszym kraju. Jeśli chodzi o kolejne kampanie, na pewno znacznie wcześniej zaczniemy podejmować działania.
Brak dodanych komentarzy.
Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś