Organizacja i przeprowadzenie wyborów
REALIZACJA ZADANIA: "Wybory młodzieżowe"
Przygotowania
Na spotkaniu z koordynatorką akcji podzieliliśmy się zadaniami. Pani Haligowska wydrukowała niezbędne materiały: listy uczniów z klas 4 - 8 SP i 3 GIM, protokół i karty do głosowania. Dziewczyny zajęły się rozcinaniem kart i przygotowaniem tablicy informacyjnej. Oprócz plakatów, które dostaliśmy od CEO pojawiły się na niej prace uczniów z klas ósmych i trzeciej gimnazjum, przygotowane po lekcjach WOSu dotyczących Parlamentu Europejskiego i zbliżających się wyborów. Kuba wziął na siebie organizację miejsca wyborów - przygotowanie urny do głosowania i stolika dla komisji wyborczej. Ustaliliśmy wspólnie, że wybory odbędą się w piątek - 24 maja 2019 r. na przerwach po 3 i 4 godzinie lekcyjnej na korytarzu przy sekretariacie (centralne miejsce w szkole).
Przeprowadzenie wyborów
Uczniowie i uczennice uprawnieni do głosowania, czyli od czwartej klasy wzwyż, zgłaszali się do komisji wyborczej pokazując swoje legitymacje szkolne i po podpisaniu się na liście otrzymywali kartę wyborczą. Po zaznaczeniu swojego kandydata kartę wrzucali do urny. Przetestowaliśmy oryginalną przezroczystą urnę :). Zaskoczeniem i lekkim szokiem dla komisji była frekwencja na pierwszej przerwie, kiedy top zwłaszcza uczniowie klas młodszych tłumnie zgłosili się do "lokalu wyborczego". Udało się jednak zapanować nad tłumem i głosowanie przebiegało bez zakłóceń.
Wyniki wyborów
Frekwencja w wyborach wyniosła 51 %. najwięcej głosów zdobył KW Prawa i Sprawiedliwości, na drugim miejscu znalazł się KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy a na trzecim KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD N. Zieloni.
Brak dodanych komentarzy.
Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś