Kampania profrekwencyjna.

REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"

Dodano: 24.05.2019

PUNKTY: 0

0

0

Przygotowania

Przygotowanie dodatkowych plakatów o : parlamencie europejskim oraz powodach dlaczego warto głosować; logo programu ,,Młodzi głosują"-różna kolorystyka i wielkość oraz rozplakatowanie materiałów otrzymanych od organizatorów po całej szkole.

Przeprowadzenie lekcji w klasach VI-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum o wyborach do parlamentu europejskiego. Omówienie na nich zasad wyborczych; funkcji i zadań parlamentu europejskiego; podstawowych informacji o UE i udziale Polski w ważnych decyzjach dla Europy; zachęcenie do udziału w wyborach szkolnych i korzystania z materiałów i programów znajdujących się na platformach CEO i programie Młodzi Głosują, zwłaszcza. Prezentacja ,,Latarnika"

Lekcje zostały przeprowadzone przez zespół biorący udział w programie Młodzi Głosują plus i zostały z dużym zaciekawieniem przyjęte przez uczniów i nauczycieli. Zespół wykonał profesjonalna prezentację multimedialną.

Przeprowadzenie kampanii

Na dwa tygodnie przed wyborami systematycznie odbywały się lekcje we wszystkich klasach, łącznie-6 klas  i umieszczano plakaty w różnych miejscach szkoły i przed nią. Lekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem. Spodobał się również Latarnik. Zespół pracował pod opieka i przy wsparciu opiekuna projektu. Wszyscy nauczyciele, do których zwrócono się z prośba o udostępnienie lekcji wychowawczych chętnie na to przystali.

Zaskoczeniem były pytania świadczące o dużym zainteresowaniu programem Młodzi głosują oraz chęć włączenia się uczniów w kampanię profrekwencyjną np. poprzez wykonanie dodatkowych plakatów, ulotek.

Jak zawsze najtrudniejszym wyzwaniem było publiczne wystąpienie przed sporym audytorium, ale wszystko odbyło się zgodnie z planem. Prezentacja , na która dużo pracowaliśmy spełniła swoje zadanie.

Lekcja o Parlamencie Europejskim

Przez dwa tygodnie trwały lekcje przed wyborami, które odbyły się w szkole 23.05.19. korzystaliśmy z bardzo cennych podpowiedzi uzyskanych na warsztatach, w których braliśmy udział w marcu w Katowicach w ramach programu Młodzi Głosują plus . Już wtedy opracowaliśmy cenne materiały ,które okazały się bardzo pożyteczne. Konsultacje z opiekunem projektu. Ponadto czerpaliśmy wiedzę z różnych scenariuszy , pomysłów z materiałów umieszczonych na platformach programu.

Wszyscy uczniowie obecni na danych lekcjach z klas VI-VIIISP i III gim. obecni wtedy w szkole czyli ok.100.

Rezultaty

Do wszystkich uczniów z naszej szkoły na lekcjach, które przeprowadziliśmy ( 100 uczniów). Podobała się bardzo prezentacja; świetnie został przygotowany lokal wyborczy; jasny przekaz co do konieczności posiadania dokumentów tożsamości w czasie wyborów ( niewiele osób nie posiadało).  Przeprowadzenie wyborów- bardzo sprawnie i z dużym zainteresowaniem tych młodszych uczniów, którzy nie mogli jeszcze głosować.Chcielibyśmy zaangażować więcej dorosłych np. nauczycieli, rodziców do realizacji tego programu nie tylko przy okazji wyborów.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś