Kampania profrekwencyjna - debata oksfordzka klas III A i III B
REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"
Przygotowania
Zebraliśmy klasy i poinformowaliśmy członków naszej szkoły o istocie wyborów do UE,
Odbyły się lekcje na temat bytności Polski w Unii Europejskiej, przestawiliśmy naszym rówieśnikom program partii politycznych, a także zachęciliśmy do popularyzacji udziału w wyborach w ich najbliższym środowisku. Jesteśmy grupą osób, które zdobyły wiedzę, a także motywację do podjęcia się poniższych zadań na warsztatach "Młodzi Głosują+" w Sopocie. Wiedza okazała się praktyczna i warta dalszego rozgłosu.
Przeprowadzenie kampanii
Na korytarzu zawisły plakaty instruujące członków naszej szkoły, jak wziąć udział w wyborach, a także plakaty o tematyce profrekwencyjnej.
Zebraliśmy klasy IIIa i IIIb Gimnazjum i przeprowadziliśmy debatę oksfordzką na temat: "Czy warto być aktywnym obywatelem". W debacie i całokształcie kampanii aktywnie brali udział członkowie rady rodziców, a także mieliśmy czynne wsparcie ze strony nauczycieli i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Koszalinie. W ciągu dwóch tygodni sukcesywnie przeprowadziliśmy kampanię profrekwencyjną, a także zyskaliśmy doświadczenie jako aktywni obywatele.
Lekcja o Parlamencie Europejskim
W dniach 15, 17 maja 2019 roku, liderzy projektu przeprowadzili szereg lekcji w klasach 7-8 na temat Parlamentu Europejskiego i frekwencji w wyborach.
Przedstawiliśmy uczniom fakty dotyczące UE, a także poznaliśmy opinię młodzieży dotyczące wad i zalet bytności Polski w UE.
Rezultaty
Młodzież zyskała informacje na temat obowiązków obywatela, ludzie starsi byli mile zdziwieni aktywnością młodzieży w życiu państwa. Odbyły się wybory, w których uczniowie świadomie podjęli swój głos, a także później zachęcili swoich najbliższych do udziału w wyborach do UE. Podejście uczniów do samej istoty wyborów, a także ich światopogląd zaskoczył nas, ponieważ większość młodzieży zagłosowała na partię "Wiosna", a swój wybór popierali nadzieją na szacunek dla mniejszości w naszym państwie, tolerancji odmienności, co jest właśnie najbliższe młodemu człowiekowi. Szukają oni nowych wariantów dla przyszłości bez udziały partii posiadających poparcie u starszyzny.
Brak dodanych komentarzy.
Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś