Zachęcanie do wyborów

REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"

Dodano: 24.05.2019

PUNKTY: 0

0

0

Przygotowania
  1. Przygotowaliśmy gazetkę dotyczącą wyborów do Parlamentu Europejskiego w holu głównym szkoły.
  2. Rozwiesiliśmy płakaty, które otrzymaliśmy od Centrum Edukacji Obywatelskiej.
  3. Zachęciliśmy uczniów naszej szkoły umieszczając informacje na stronie Facebooka szkoły o udziale w akcji "Młodzi głosują" i możliwości oddania głosów podczas szkolnych wyborów.
  4. Przekazaliśmy także informacje o głosowaniu każdej klasie, przekazując szkolne ogłoszenia.
  5. Działania były skierowane do wszystkich uczniów naszej szkoły.
  6. Jedne osoby zrobiły gazetkę inne ogłosiły w klasach informacje.
  7. Poprosiliśmy panią z języka polskiego, która jest administratorem Facebooka o umieszczenie informacji o szkolnych wyborach. Wspierała Nas nasza pani koordynatorka.
Przeprowadzenie kampanii
  1. Zaplanowane działania przeprowadziliśmy w dniach poprzedzających szkolne wybory do Parlamentu Europejskiego. Realizowaliśmy je w szkole.
  2. Odbyły się dwie lekcje dotyczące Parlamentu Europejskiego.
  3. Przeprowadziliśmy ankietę dotyczącą wiedzy o Parlamencie Europejskim.
  4. Przygotowaliśmy gazetkę informacyjną dotyczącą projektu Młodzi głosują. Chodziliśmy po klasach zachęcając kolegów i koleżanek do udziału w szkolnych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
  5. Większość uczniów była zdziwiona, że będą mogli głosować i pytali czy te głosy będą ważne w wyborach. Uczniowie byli pozytywnie nastawieni do udziału w projektu "Młodzi głosują".
  6. Zaskoczyła nas nowa forma realizacji projektu i tak zwana grywalizacja. Uważamy, że zdobywanie punktów przez szkołę jest ciekawym rozwiązaniem i motywuje do działań. Nowoczesna forma projektu.
  7. Współpracowaliśmy z wybranymi nauczycielami i koordynatorem projektu poprzez motywację i kontrolę działań. Informujać uczniów.
Lekcja o Parlamencie Europejskim

Lekcję o Parlamencie Europejskim zostały przeprowadzone w dniach 20-21 maja 2019 roku w dwóch klasach liceum. Lekcje przeprowadzono w oparciu o scenariusz "Czym zajmuje się Parlament Europejski?". Łącznie w lekcjach wzięło udział 42 uczniów.

Rezultaty

Dotarliśmy z kampanią profrekwencyjną do całej społeczności szkolnej nie tylko uczniów, a także nauczycieli i pracowników. Przeprowadziliśmy lekcję, dzięki której uczniowie zwiększyli swoją wiedzę na temat Parlamentu Europejskiego. Uczniowie znali programy wyborcze poszczególnych partii i były zdecydowani na kogo oddać głos. Szkolne wybory odbyły się zgodnie z zaplanowanymi działaniami. Część uczniów pełnoletnich zadeklarowała udział w wyborach 26.maja.

W następnym programie chcielibyśmy dotrzeć do większej liczby osób, także z poza szkoły. 

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś