Wybory do Parlamentu Europejskiego
REALIZACJA ZADANIA: "Wybory młodzieżowe"
Przygotowania
Zadania podzieliliśmy na spotkaniu organizacyjnym. Przygotowaliśmy listy uprawnionych wyborców. Nawiązaliśmy kontakt z Urzędem Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą i wypożyczyliśmy nieużywaną urnę wyborczą. O terminie wyborów poinformowaliśmy uczniów naszej szkoły wchodząc do każdej klasy, , wytłumaczyliśmy także zasady udziału w głosowaniu. Miejscem wyborów był szkolny korytarz, obok naszej gazetki informacyjnej o Parlamencie Europejskim, na którym ustawiliśmy ławki dla komisji, ustawiliśmy urnę wyborczą oraz miejsce do głosowania.
Przeprowadzenie wyborów
Ponieważ część uczniów była na zielonej szkole do wtorku, termin wyborów ustaliliśmy na 23 maja. Uczniowie głosowali podczas przerw, tak aby każda chętna osoba mogła oddać swój głos na wybrany przez siebie komitet. Pozytywnie zaskoczyło nas postawa dużej części uczniów i nauczycieli, którzy wzięli udział w naszej symulacji, niestety dużo uczniów nie wzięło udziału twierdząc, że to i tak nie ma znaczenia, mieli do tego prawo . Po zakończonych wyborach komisja przeliczyła głosy i wypełniła protokół wyników szkolnych wyborów.
Wyniki wyborów
Myśleliśmy, że frekwencja będzie większa, w naszej szkole wyniosła około 41%. Wygrał KW Prawa i Sprawiedliwości z znaczącą przewagą. Informację o wyborach i udziale w akcji zamieściliśmy na stronie szkoły Nawiązaliśmy także kontakt z dwoma gazetami( Gazeta Pomorska oraz tygodnik CLI), które mają opisać przeprowadzoną przez nas aktywność. udział w programie był bardzo ciekawy i pouczający. Na koniec komisyjnie policzyliśmy oddane głosy i wypełniliśmy protokół z przeprowadzonych wyborów.
Brak dodanych komentarzy.
Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś