To jest ważna sprawa!
REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"
Przygotowania
Działania, które przygotowaliśmy w ramach realizacji tego zadania były skierowane do całej społeczności uczniowskiej. Najpierw zebraliśmy wszystkie pomysły. Zorganizowaliśmy punkt informacyjny oraz planszę z informacjami na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego (skorzystaliśmy z materiałów Młodzi głosują), tworzyliśmy plakaty i banery z hasłami zachęcającymi do udziału w wyborach. Przygotowaliśmy quiz wiedzy o UE i PE. Wszyscy uczestnicy, którzy prawidłowo rozwiązali test wzięli udział w losowaniu nagrody "Kubek słodkości" ufundowany przez SU naszej szkoły Janek przeprowadził w klasach gimnazjalnych i licealnych krótki wykład "Dlaczego warto wziąć udział w wyborach do PE". Zrobił to naprawdę rewelacyjnie, no w końcu niezły z niego mówca:). Janek podczas spotkań z koleżankami i kolegami informował o aplikacji Latarnik Wyborczy.
Przeprowadzenie kampanii
Zaplanowane działania przeprowadziliśmy w tygodniu przed wyborami. Flaga UE i tablice z informacjami były widoczne z daleka wzbudzały spore zainteresowanie naszych kolegów i koleżanek. Chętnie podchodzili i pytali co robimy i czy też mogą wziąć udział. Największym zainteresowaniem cieszył się quiz. Pytania dotyczyły zarówno UE jak i PE. Dla lepszej motywacji postanowiliśmy poprosić o wsparcie SU, który ufundował nagrodę dla zwycięzcy. Kolorowe banery z hasłami wyborczymi, z którymi po szkolnych korytarzach paradowali uczniowie wywołał wiele wow!. Tutaj talentem plastycznym wykazały się Ala, Julka i Kamila. Cieszył nas fakt, że możemy być ekspertami jeśli chodzi o wiedzę o wyborach do PE i możemy się nią podzielić z innymi. Niezdecydowanym do udziału w wyborach mieszkańcom miasta podawaliśmy argumenty, które mamy nadzieję wpłyną pozytywnie na zmianę decyzji i sprawią, że niezdecydowani wezmą udział w wyborach do PE.
Lekcja o Parlamencie Europejskim
Jak obywatele mogą wpływać na działania Parlamentu Europejskiego? - to temat, który zrealizowaliśmy na lekcji wiedzy o społeczeństwie. W lekcji uczestniczyło ok. 40 uczniów naszej szkoły (jesteśmy kameralną szkołą). Na początku przypomnieliśmy sobie ogólną wiedzę na temat UE. Podczas lekcji uświadomiliśmy sobie, że tak naprawdę to jak w przyszłości funkcjonować UE zależy od nas. Fajnie jest wiedzieć, że jest taka instytucja jak UE, do które możemy się zwrócić z nurtującym nas problem.
Rezultaty
Nasze działania dotarły nie tylko do społeczności szkolnej, ale również do społeczności lokalnej. O naszych działaniach na bieżąco informowaliśmy na szkolnym fb. Fajnie było zrobić coś razem i zdobyć nowe doświadczenia. Fajnie było pokazać koleżankom i kolegom, że wybory to naprawdę bardzo ważna sprawa i, że każdy z nas może mieć wpływ na to jakie działania będą podejmowane przez naszych przedstawicieli w PE. Poznaliśmy wiele argumentów przemawiających za udziałem w wyborach i z całą pewnością przedstawimy je naszym rodzicom, dziadkom, sąsiadom. Możemy śmiało stwierdzić, że jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Myślimy, że następnym razem możemy zorganizować debatę pod hasłem "Dlaczego warto wziąć udział w wyborach?" Uważamy, że nasza kampania było przemyślana i dobrze zorganizowana.
Brak dodanych komentarzy.
Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś