kampania profrekwencyjna
REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"
Przygotowania
Najpierw dokonałyśmy podziału na tzw. grupy zadaniowe. Zaplanowałyśmy: wykonanie ulotek (za nie odpowiedzialna była Hania i Paulina) oraz przygotowanie gazetki ściennej (za to zadanie odpowiadały Dorota, Jola i Julia). Pani Ania wydrukowała nam ulotki. Zachęcała też byśmy ułożyły hasła, zachęcające do głosowania. Rozdawałyśmy je w szkole, z zaleceniem, by nasi koledzy i koleżanki przekazali je rodzicom. Początkowo było zdziwienie, ale potem zaciekawienie i zainteresowanie kampanią, co nas mile zaskoczyło.
Przeprowadzenie kampanii
Ulotki rozdawałyśmy w szkole 17.05. zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Podczas wręczania ulotek wykorzystałyśmy część naszych haseł, m.in. "GŁOSUJESZ- ZYSKUJESZ", "CIEBIE NIC TO NIE KOSZTUJE, ALE POLSKĘ URATUJE", "PRZEMYŚL SWÓJ LOS, ODDAJĄC GŁOS", "IDŹ NA WYBORY- WYBIERZESZ DOBRE TORY". Wcześniej wykonałyśmy gazetkę ścienną. Zachęcałyśmy też nasze rodziny do działu w wyborach 26.05. W przeprowadzeniu kampanii pomagała nam tradycyjnie pani Ania, która zachęcała do działań. Największymi aktywistkami wśród naszego zespołu okazały się Magda i Julia (zachęcały nas wszystkie do działania).
Lekcja o Parlamencie Europejskim
Lekcję "Jak obywatele mogą wpływać na działania Parlamentu Europejskiego" przeprowadziliśmy 20.05. na lekcji wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia w klasie VIII a i VIII b prowadziła pani Ania Szałkowska- koordynatorka projektu i nauczycielka wiedzy o społeczeństwie. Lekcja okazała się ciekawym doświadczeniem- dowiedzieliśmy się m.in. jak złożyć petycję do Parlamentu Europejskiego.
Rezultaty
Udało nam się dotrzeć do nauczycieli i pracowników szkoły. Dotarliśmy też do naszych kolegów i koleżanek ze szkoły, a poprzez nich również i do ich rodziców. Zadowolone jesteśmy z akcji profrekwencyjnej, ale przede wszystkim z dnia wyborów w naszej szkole. To pewnego rodzaju zaszczyt zasiąść w komisji wyborczej- poczuć się, jak na prawdziwych wyborach. Na pewno pójdziemy z rodzicami 26.05., żeby się przyjrzeć prawdziwym wyborom.
Brak dodanych komentarzy.
Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś