Parlament Europejski bez tajemnic
REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"
Przygotowania
Zaplanowaliśmy przeprowadzenie zajęć lekcyjnych w klasach na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie tak by przybliżyc uczniom zasady funkcjonowania PE, jego zadania i cele działania. Przygotowaliśmy plakaty zachęcające do głosowania i zaangażowania się w wybory, które miały odbyć się w naszej szkole.
Przeprowadzenie kampanii
Zajęcia w klasach: siódmej, ósmej oraz trzeciej gimnazjum oraz pierwszej liceum przeprowadzili nasi koledzy z zespołu: Zuzia, Zosia, Konrad, Filip, Jagoda i Łucja. Uczniowie wykazywali zainteresowania omawiana tematyką, najbardziej jednak angażowali się w wykonanie test na Latarniku Wyborczym. Test przybliżył im zagadnienie, którymi na co dzień zajmuje się Parlament Europejski podejmując decyzje dotyczące prawie 500 milinów obywateli Europy. W klasach liceum nasi starsi uczniowie zbierali informacje o kampani wyborczej poszczególnych komitetów, celach jakie chcą one osiągać po wejściu do Parlamentu Europejskiego.
Lekcja o Parlamencie Europejskim
Wykorzystaliśmy elementy scenariusza Jak działa PE, a lekcje odbyły się w tygodniu poprzedzającym wybory. W lekcjach wzięło udział ok 60 osób, jednocześnie nauczyciel wiedzy o społeczeństwie prowadził pogadanki na temat funkcjonowania PE na swoich zajęciach w klasach liceum.
Rezultaty
Udała się nam dotrzeć do ponad 80% naszej społeczności, mogliśmy porozmawiać i przekazać im zgromadzoną przez nas wiedzą na temat funkcjonowania tego największego parlamentu na świecie. Mamy nadzieję, że nasi koledzy mogli dowiedzieć się jak funkcjonuje PE i jak wielką rolę odgrywa i dlaczego warto spełnić swój obowiązek i zaangażować się w wybory.
Brak dodanych komentarzy.
Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś