PE w Pigułce.

REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"

Dodano: 24.05.2019

PUNKTY: 0

0

1

Przygotowania

Zaplanowaliśmy szereg działań na rzecz kampanii profekwencyjnej. Rozpoczęliśmy od przygotowania plakatów, ulotek, gazetek. Widzieliśmy, że w tygodniu poprzedzającym wybory do PE, będą odbywać się w naszej szkole zebrania z Rodzicami. Chcieliśmy żeby wszystko było gotowe na ten dzień. Pracy było dużo. Problem pojawił się w kwestiach plastycznych. Niestety okazało się, że w naszej grupie nie ma zbyt wielu osób uzdolnionych plastycznie. Musieliśmy wesprzeć się ludźmi spoza naszego zespołu. Członkowie z naszego zespołu opracowali ulotki. Plakaty zostały rozwieszone na terenie szkoły. Ulotki roznieśliśmy do osiedlowych sklepów oraz wręczaliśmy rodzicom przed zebraniami. W przygotowaniu kampanii wspierali nas nauczyciele wiedzy o społeczeństwie.

Przeprowadzenie kampanii

Zaplanowane działania przeprowadziliśmy od 20 do 23 maja. Zostały one zrealizowane na ternie naszej szkoły oraz osiedla, przy naszej szkole. Reakcje osób były w większości pozytywne. Tylko w jednym osiedlowym sklepie odmówiono nam rozłożenia ulotek. Właściciel argumentował to faktem, że nie interesuje się polityką. Ponieważ zostało na, sporo ulotek, to postanowiliśmy je powrzucać do skrzynek pocztowych w naszych klatkach. Poprosiliśmy też o to kilka koleżanek i kolegów z naszych klas. Przy realizacji kampanii współpracowaliśmy z Panią Dyrektor (uzyskaliśmy zgodę na kampanię w naszej szkole), nauczycielami wos, wychowawcami (czasami musieliśmy zwalniać się z lekcji) oraz koordynatorem programu. Dużym wyzwaniem dla nas był czas. Zbliżający się koniec roku, ilość zajęć i sprawdzianów, niestety powodowała dużo napięć w zespole.

Lekcja o Parlamencie Europejskim

Lekcję "Czym zajmuje się Parlament Europejski?" przeprowadziliśmy 15 maja wśród uczniów 4 klas. W naszej szkole są 4 klasy 8 SP. Wszystkie lekcje były tak zaplanowane, by odbywały się na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Podzieliliśmy się na cztery 2 osobowe drużyny. Klasy wybieraliśmy poprzez losowanie. W każdej klasie 8 jest od 20 do 25 uczniów.

Rezultaty

Trudno jest nam określić do ilu osób dotarliśmy z działaniami w kampanii. Rozprowadziliśmy ponad 200 ulotek. Mamy nadzieję, że większość z nich została odczytana i nie trafiła od razu do kosza. Cieszyło nas zainteresowanie plakatami. Zatrzymywali się przy nich nasi koledzy, nauczyciele oraz rodzice, którzy przychodzili na zebrania. Jesteśmy zadowoleni z plakatów, ulotek. Przy organizacji kolejnej kampanii na pewno lepiej byśmy zaplanowali organizację. Czas nie był naszym sojusznikiem.

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

Zośka

Mistrz

24.05.2019 23:17

Tak trzymać!

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś