Sondaż + lekcja

REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"

Dodano: 24.05.2019

PUNKTY: 0

0

0

Przygotowania

Przeprowadziliśmy sondaż na temat Unii Europejskiej oraz udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Natalia przygotowała pytania, a Kamil przeprowadził sondaż wśród kolegów i koleżanek ze szkoły. W przygotowaniu sondażu wspierały nas nasza opiekunka. Pani pomogła nam przy wyborze zagadnień do pytań sondażowych.

Ponadto w kl.7, 8 oraz gimnazjalnych przeprowadziliśmy lekcje dotyczące kompetencji parlamentu europejskiego.

Przeprowadzenie kampanii

Kampania organizowana była na terenie szkoły jak i poza nią. Sondaż przeprowadziliśmy w naszej szkole, wśród uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz uczniów klas trzecich gimnazjum. Pytaliśmy o to, czy wiedzą, jakie wybory będą się odbywać w naszym kraju i czym jest Parlament Europejski? Chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że te wybory są bardzo ważne. Przepytaliśmy około 90 osób. Okazało się, że nasze koleżanki i koledzy chętnie wzięliby udział w wyborach, chociaż niewielu wiedziało, jakie kompetencje ma parlament europejski. 

Natomiast inny zestaw pytań był skierowany do osób dorosłych w naszym mieście.Ludzie mają świadomość nadchodzących wyborów, jednak uważają,że ich wyniki nie wpłyną bezpośrednio na ich życie.Ponadto w kl.7, 8 oraz gimnazjalnych przeprowadziliśmy lekcje dotyczące kompetencji parlamentu europejskiego.

Lekcja o Parlamencie Europejskim

W kl.7, 8 oraz gimnazjalnych przeprowadziliśmy lekcje dotyczące kompetencji parlamentu europejskiego.Elementem koniecznym okazała się prezentacja multimedialna przygotowana przez członków zespołu która w obrazowy sposób ukazała przedmiotowa problematykę.

Rezultaty

Wyniki naszego sondażu nie napawają optymizmem, bowiem około 75% osób, które odpowiadały na nasze pytania, nie wiedziało, jakie wybory będą się odbywać w maju a prawie 90% badanych nie wiedziało, czym jest Parlament Europejski, ale za to prawie wszyscy mówili, że wybory są ważne. Wniosek jaki się nasuwa jest taki, że młodzi ludzie nie bardzo interesują się polityką. Postanowiliśmy więc zachęcić naszych kolegów i koleżanki, aby korzystali z czynnego i biernego prawa wyborczego w przyszłości,oraz by jednocześnie zachęcali do udziału w wyborach swoje najbliższe otoczenie.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś