Nie kuś losu - idź i głosuj!

REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"

Dodano: 20.05.2019

PUNKTY: 3

1

Przygotowania

Ważnym elementem każdej kampanii wyborczej jest opracowanie planu działań zachęcających obywateli do głosowania. My zdecydowaliśmy się zadziałać dwutorowo. Postanowiliśmy dotrzeć do mieszkańców Wrzosowej, rozdając ulotki, korzystając z ciekawej formy, jaką jest wywiad. Drugą ważną dla nas grupą byli uczniowie naszej szkoły. Wiedzieliśmy, że zainteresowanie ich problematyką nadchodzących wyborów, przyczyni się do zwiększenia uczestnictwa ich rodziców w głosowaniu 26 maja. Dzięki pozyskanym z Fundacji CEO plakatom, a także naszym własnym produkcjom przygotowaliśmy gablotę, w której zamieściliśmy wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz naszej akcji.

Postanowiliśmy podzielić się zadaniami. Ulotki roznosili Michał i Julka, z kolei plakaty przygotowali i rozwiesili Marysia i Alicja. Dużo radości dało nam wymyślanie haseł zachęcających do udziału w wyborach. Julka opracowała pytania wywiadu, a dzięki zaangażowaniu całej grupy udało się nam go sprawnie przeprowadzić. 


Przeprowadzenie kampanii

Zaplanowane działania realizowaliśmy w porozumieniu i we współpracy ze szkolnym koordynatorem wyborów. Duże wsparcie uzyskaliśmy od władz szkoły, nauczycieli, opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Dzięki temu udało nam się sprawnie wykonać wszystkie zaplanowane elementy kampanii profrekwencyjnej i samych wyborów. Czas przecież nie był łatwy – zbliżająca się klasyfikacja, klasówki, poprawy. Zaplanowanie wszystkich działań, ustalenie terminów było dla nas dużym wyzwaniem. Obawialiśmy się także, że akcja wyborcza nie znajdzie zrozumienia naszych rówieśników. Ich otwarcie i zaangażowanie było dla nas zaskoczeniem. Daliśmy radę i wiemy, że współpraca to podstawa skutecznego działania. 


Lekcja o Parlamencie Europejskim

13 i 14 maja postanowiliśmy przeprowadzić zajęcia. W tym celu skorzystaliśmy z przygotowanego scenariusza „Czym zajmuje się Parlament Europejski?”. Zajęcia zostały skierowane do uczniów klas VII – VIII i III gimnazjum. Ogółem wzięło w nich udział 57 uczniów. 


Rezultaty

Nasze działania skierowane były do uczniów i mieszkańców Wrzosowej. Dotarliśmy do 170 osób, co stanowi około 9 % lokalnej społeczności. Cieszyło nas wsparcie i zaangażowanie nauczycieli, ale także odpowiedzialne podejście naszych rówieśników, którzy pomagali w realizacji naszych celów. Nasza akcja trafiła na trudny czas – zbliżającego się wielkimi krokami zakończenia roku szkolnego, ale dzięki wytrwałości i uporowi daliśmy radę. Przekonaliśmy się, że współpraca i oddanie sprawie to połowa sukcesu. 


Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

24.05.2019 10:30

Bardzo pomysłowe materiały :)

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś